Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brzeźnie Szlacheckim

Schola

Wiktoria Felska
Sylwia Brzezińska
Karolina
Główczewska Paulina Bruska
Albert
Sawicki
Julia
Mischke
Magdalena Ekmann
Jennifer Wendler
Klaudia Rudnik
Wiktoria Bruska
Dagmara Kiełpińska
Izabela Kossak Główczewska

Schola parafialna powstała w październiku 2013 roku z inicjatywy młodzieży z Brzeźna Szlacheckiego i okolic. Na początku była to mała Schola. Części osób już z nami nie ma, bo np. studiują. W październiku 2013 roku mieliśmy pierwszą próbę, a już w grudniu tego samego roku śpiewaliśmy i graliśmy w kościele W scholi są młodzi ludzie od 9 do 18 lat. Obecnie jest 13 osób. Trzy lata naszej działalności upłynęły bardzo szybko .W ubiegłym roku nagraliśmy płytę z kolędami. Znalazło się na niej 10 utworów  i Modlitwa Wigilijna. Lubimy  chodzić na próby, śpiewać w kościele. Oprócz wymiaru religijnego, jest także wspólnota grupy. Jesteśmy zżyci ze sobą, Przyjaźnimy się. Nasze spotkania to także rozmowy na różne tematy. Cieszy nas to, że urozmaicamy msze. Tworzy się wtedy inny klimat Śpiew i muzyka to też nasza pasja, którą w ten sposób możemy realizować. Czasami spotykamy się w domach, bo tam są też próby, nie tylko w kościele. Nasz repertuar to tradycyjne pieśni, typowe dla scholi w danych okresach Liturgicznych. Schola dla nas to także  wyjazdy do innych kościołów, uczestnictwo w  pielgrzymkach, czuwaniach, adoracjach. W tym roku po raz kolejny wybraliśmy się na Diecezjalne Spotkanie Młodych w Skrzatuszu oraz na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W 2015 roku została wydana płyta z kolędami pod nazwąPrzekażmy sobie znak pokoju

Ceremoniarze

Albert Sawicki
Hubert Ringwelski

Ministranci

Daniel Hinca
Konrad Sawicki
Michał Ringwelski
Dawid Kossak Główczewski
Jakub Kossak Główczewski
Aleksander Sroka
Jakub Sroka
Kacper Michańczuk
Paweł Hapka
Marcin Hapka

Grupa liturgiczna

Sylwia Brzezińska
Karolina Kossak Główczewska
Julia Mischke
Milena Świątek Brzezińska
Izabela  Kossak Główczewska