28 czerwca 2020

  1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  1. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. 
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godziny 7.30. W piątek od godziny 17.00. W piątek też w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  1. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.  
  1. Sprzątanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy Państwa Krauze, Wabik i  Panią Wróblewską.

.

6. Intencje mszalne

Poniedziałek 
18.00 – o Boże bł, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Księdza Pawła

Wtorek
18.00 – podziękowanie za odebrane łaski, zdrowie, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie i Dary Ducha Świętego

Środa
18.00 – w pewnej intencji

Czwartek
8.30 + Franciszek Retka

Piątek
18.00 + Henryk Gostomczyk oraz zmarli z rodziny Gostomczyk i Richter

Sobota
18.00 – dziękczynno błagalna z racji 50 tych urodzin 

Niedziela
8.30 + Leona
10.30 + Łucja Brunon Świątek Brzezińscy