26 lipca 2020

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

1. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

1. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

1. Sprzątanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy Państwa Bastian Brzezińskich, Mogą oraz Panie Zmuda Trzebiatowskie.

18.00 + + Helena Stanisław Kamińscy oraz Jadwiga Leon Lońscy

18.00 + Józef Świątek Brzeziński

18.00 + Jan Meyer oraz Marta, Izydor, Gertruda i Jadwiga

8.00 – dziękczynno błagalna o zdrowie i Boże błogosławieństwo

18.00 + Anna Leon Jan Tim oraz Anna Leon, Leon Dorawa

18.00 + Stanisław Spiczak Brzeziński w rocznicę śmierci

8.30 – dziękczynno błagalna z racji 62 rocznicy ślubu o Boże bł.
10.30 + Helena i Jan Wolscy