21 czerwca 2020

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. 

  2. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. 

  3. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. 

  4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach.

  5. Sprzątanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół niego proszę Państwa Berżał, Panie Kiedrowskie, Dorawa, Fitas i Pan Stoltmann

.

6. Intencje mszalne

Poniedziałek 
18.00 + dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek
18.00 + Józef Świątek Brzeziński i o Boże bł i opiekę MB dla Mamy Marii

Środa
08.00 + rodziców chrzestnych Danielę i Jana

Czwartek
18.00 + rodzice, Andrzej i zmarli z rodziny

Piątek
08.00 – dziękczynno błagalna na zakończenie Roku Szkolnego i o Boże bł dla absolwentów klas 8

Sobota
18.00 + Danuta Kazimierz Stanisław, Otylia Aleksander Topka

Niedziela
8.30 – dziękczynno błagalna z racji 20 tej rocz. ślubu Aliny i Leszka
10.30 + Stanisław Trzebiatowski Marta i Piotr Trzebiatowscy