2 sierpnia 2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  1. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godz. 7.00, w piątek od godziny 17.00. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzę chorych z posługą sakramentalną.
  1. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.
  1. Sprzątanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy Państwa Owśnickich, Tuszyńscy i Gliszczyńskich.

08.00 – dziękczynno błagalna o zdrowie i Boże błogosławieństwo

18.00 + z rodziny Waśkowskich oraz Wojciech Waśkowski