14 czerwca 2020

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  1. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jest to jednocześnie nasz parafialny odpust. Msze święte tego dnia o godz. 9.00 i 17.00. Przygotujmy się też do odpustu przez sakrament pokuty. Spowiedź święta  codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.
  1. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
  • 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
  1. Sprzątanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół niego proszę Państwa Piekarskich, Świątek Brzezińskich, Trzebiatowskich,  Dorawa i Panią Światek Brzezińską.

18.00 + Jolanta Świątek Brzezińska

18.00 + rodzice, dziadkowie i zmarli z rodziny Frieda i Rudnik

18.00 + Helena, Władysławę Kiliana i Leona oraz zmarłych z rodziny

18.00 + za dusze pokrewne z obojga stron