12 lipca 2020

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Jutro przypada trzynasty dzień miesiąca lipca – dzień fatimski. Zapraszam na mszę świętą na godzinę 18.00 po której odmówimy różaniec a tuż po nim tradycyjna procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła. O przygotowanie rozważań, poprowadzenie różańca i niesienie figury proszę Męska Wspólnotę Żywego Różańca.

3. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

4. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

5. Sprzątanie kościoła. Proszę o posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy Państwa Tybora, Trzecińskich oraz Panie Spiczak Brzezińską i Światek Brzezińskie.

18.00 – do MB Fatimskiej, za chorych, cierpiących i o Boże miłosierdzie

18.00 – dziękczynno błagalna i Boże błogosławieństwo