1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem. 

  2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. 

  3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszam na mszę święta na godzinę 18.00 po której odmówimy różaniec a po nim procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszego kościoła. O przygotowanie rozważań, poprowadzenie modlitwy różańcowej i niesienie figury poproszę wspólnotę Kaszubów.

  4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę. .

  5. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych. 

  6. Zapowiedzi przedślubne. Marcin Kurlej – stanu wolnego – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie oraz Aniela Pałubicka – stanu wolnego – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie – zapowiedź pierwsza.

  7. Sprzątanie kościoła. Dziękuję za posprzątanie kościoła i obejścia wokół niego. Państwo Owśniccy, Gliszczyńscy i Tuszyńscy. 

  8. Intencje mszalne