1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Wstańcie, chodźmy.” Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. My chcemy już teraz pochylić się na tym tematem i powierzyć Panu Bogu tę ważna intencje. Dlatego w naszej wspólnocie gościmy księdza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który przybliży nam ten temat.
  1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie w łączności ze mszą świętą.
  1. Dziś dzień fatimski. Msza święta z intencją fatimską o godz. 10.30. Na ostatni już w tym roku różaniec i procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej zapraszam na godz. 19.00. O oprawę tego nabożeństwa proszę strażaków.
  1. Sprzątanie kościoła. Dziękuję za posprzątanie kościoła i obejścia wokół niego. O to samo poproszę teraz Państwa Tuszyńskich, Drost, Świątek Brzezińskich  Panią Rudnik i Panią Adamczyk.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.