1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele. 

  2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości. 

  3. Zapowiedzi przedślubne. Marcin Kurlej – stanu wolnego – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie oraz Aniela Pałubicka – stanu wolnego – parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie – zapowiedź  druga. 

  4. Sprzątanie kościoła. Dziękuję za posprzątanie kościoła i obejścia wokół niego. Państwo Potępa, Michańczuk, i Panie Pupka Lipińska i Światek Brzezińskie. 

  5. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.
  1. Intencje mszalne